fa-IRen-US

پرسش و پاسخ 

 

* مراحله پذيرش

    * اولین قدم، ثبت نام است. پس از ثبت نام شما می توانید فرم پذیرش استارتاپ خود را ایجاد، ویرایش و ثبت کنید.  
* برخی از سوالات می بایست توسط تک تک اعضاء تیم  پاسخ داده شوند ولی سوالات دیگر توسط تمامی اعضاء تیم پاسخ داده می شوند. از شما خواهشمندیم که زمان کافی را به پاسخ دادن به سوالات به طور دقیق با جزییات مورد نیاز اختصاص دهید.
* می توانید فرم پذیرش خود را به صورت پیش نویس  ذخیره کنید. در این صورت زمانی که با همان نام کاربری وارد سایت می شوید، می توانید فرم را ویرایش کنید.
* بعد از مصاحبه دوم، ما x تیم منتخب را اعلام می‌کنیم. هر چند که ما نظرات و پیشنهادات خود را به تمام تیم‌ها خواهیم داد. تیم‌های منتخب در مورد باقی مراحل مطلع خواهند شد.
* پس از این که به طور کامل به تمامی سوالات پاسخ دادید، پذیرش نهایی فرم را انجام دهید.
* پس از این که فرم پذیرش را ثبت کردید، یک ایمیل تأییدیه از طرف مشك دریافت خواهید کرد.
* تیم مشك فرم پذیرش را بررسی خواهد کرد و نتایج را به شما اطلاع خواهد داد (چه پذیرفته شوید چه نشوید)
* تیم های پذیرفته شده برای مصاحبه های بعدی دعوت خواهند شد. تاریخ و زمان دقیق مصاحبه ها توسط ایمیل به شما اعلام خواهد شد. ضرور است برای مصاحبه همه بنیان گذاران حاضر باشند.
* می توانید با ورود در وب سایت وضعیت فرم پذیرش خود را ببینید 
سوالات متداول پرسیده شده
مراحل ثبت‌نام
چگونه می‌توانم درمشك ثبت‌نام کنم؟

به چه دلیل به شتابدهنده مشك بیایم؟ 
مشك یکی از معتبرترین برنامه های شتابدهی برای استارتارتاپ ها را دارد که امکان برقراری ارتباط با شبکه مربیان با تجربه و حرفه ای و سرمایه گذاران رااز طريق خانه كارافرينان ايران به استارتاپ شما می دهد.
ما مفتخریم که استارتاپ شما رانتنها به خانه كارافرينان ايران و بازارهای جهانی بلكه به تمامي مديران شركت هاي بزرگ در ايران متصل کنیم.

چگونه تیم‌ها را در هر چرخه انتخاب می‌کنید؟
ما فرم‌های شما را مرور کرده و تیم‌ها را مصاحبه می‌کنیم و     X.     تیم بر اساس میزان آمادگی، پتانسیل، اندازه بازار و مدل کسب و کار انتخاب می‌شوند.

چه کسانی تیم‌ها را برای ورود به مرحله پیش شتابدهی انتخاب می‌کنند؟
تیم مشك به همراه کارآفرینان و مربیان با تجربه،x تیم برتر را انتخاب کرده تا وارد پیش شتابدهی شوند
چه زمانی باید ثبت نام کنم؟
فرم های ثبت نام برای پذیرش بصورت دوره ای باز خواهند شد. برای آگاهی از وضعیت پذیرش به این صفحه بروید.
‏X تیم برتر چگونه انتخاب می‌شوند؟
مشك از نزدیک با این تیم‌ها در زمان پیش شتابدهی کار کرده و از نزدیک شاهد فعالیت و پیشرفت آن‌ها است. بعد از پایان 2 ماه، تیم‌ها پیشرفت خود را به هیئت داوران ما که تشکیل شده از تیم مشك، تيم كارشناسي خانه كارآفرينان ايران، مديران صنعت با تجربه ، مربیان و سرمایه‌گذاران  می‌باشند، ارایه می‌کنند.

تیم‌ها
آیا استارتاپ من برای پیوستن به مشك آماده است؟
تیم‌ هاي دانشجوي،  از توسعه ایده تا شرکت ثبت شده و حتی دارای مشتری در مشك قابل پذیرش هستند و ورود شما بستگی به آن دارد که این برنامه متناسب با استارتاپ شما باشد و شما نیز تیم مناسبی برای پیوستن به مشك باشید.

چه استارتاپ هایی را شتابدهی می کنید؟
ماتمام استارتاپ‌های كه بتوانند در حوزه فناوري ، خدماتي،  تکنولوژیک مانند، وب و موبایل، اینترنت، تجارت الکترونیک، بازی‌های آنلاین، ابر داده‌ها، رایانش ابری و نرم افزارهای سرویس ده و فروشگاه هاي انترنتي را شتابدهی می کنیم.
آیا برای پیوستن، نیاز به محصول آماده است؟ نه اگر باشد مسيرا براي ما هموار مي كند، ما تیم‌هایی می خواهیم که سرعت پیشرفت بالا داشته و توانایی توسعه بازار و محصول خود را در مدت زمان كوتاه داشته باشد

تعداد افراد حاضر در تیم چند نفر باید باشد؟
تیم می‌تواند به هر تعداد كه افراد در گير موضوع هستند انتخاب كنند، اما تجربه نشان داده كه اگر4 موسس یا بنیانگذار داشته باشيد، مسير براي جمع اوري مطالب هموارتر خواهد بود. ترجیح ما، یک تیم 2 تا 4 نفره است. زیرا  یک موسس به تنهایی کارهای زیادی برای انجام دادن دارد که بدون شریک امکانپذیر نیست.

تیم من در حال حاضر در مرحله پیشرفته است، آیا مشك برای من مناسب است؟
اگر شما تاکنون سرمایه‌ای از صندوق سرمایه گذاری دریافت نکرده‌اید، مشك می تواند برای شما مناسب باشد.
آیا تمام اعضای تیم باید در دفترمشك کار کنند؟
 خير: پذیرش تیم ها به دوره شتابدهی ارتباط مستقیمی به پیشرفت آنها در دوره پیش شتابدهی دارد. تجربه به ما ثابت کرده تمرکز بیشتر نتیجه بیشتر به همراه دارد. ما قرار است از تيم ها در محل خودشان ودر دفتر حمايت كنيم ولي در دوره شتابدهي ، تمرکز تمام وقت اعضای تیم در دوره شتابدهی الزامی و شرط ورود به این دوره است.
مالی و قانونی
آیا برای پیوستن، نیاز به شرکت ثبت شده می باشد؟
خیر، اگر در این برنامه قبول شوید، ما شما را در

ثبت شرکت و مسائل قانونی کمک می‌کنیم. ما همچنین از طریق تیم خبره حقوقی مشك، بهترین مشاوره ها و خدمات حقوقی را به شما ارائه می کنیم.

شما چه میزان سرمایه پیشنهاد می‌دهید؟
تیم هایی که در مرحله شتابدهی قبول شوند، y میلیون تومان سرمایه دریافت می کنند.
در عوض این سرمایه، شما چه دریافت می‌کنید؟
در ازای y میلیون تومان سرمایه نقدی و سایر سرویس ها (شامل آموزش ها، خدمات مشاوره ای، حقوقی و مالی) ما از شما M درصد سهام شرکتی که ثبت می شود را دریافت می کنیم.
اگر نیاز به پول بیشتر بوده چه؟
مبلغ پیشنهادی ما برای همه تیم ها یکسان است، اما تیم های پذیرفته شده در مرحله شتابدهی امکان دریافت  سرمایه بیشتر را از طریق شبکه فرشتگان سرمایه گذار (Angel Investors)، صندوق سرمايه گذاري مشك  خواهند داشت.
 اگر تیم شما توانایی جذب سرمایه گذار را داشته باشد ،در صورت صلاح دید مشك نیز به عنوان سرمایه گذار مجددا روی تیم شما سرمایه گذاری می کنیم.
به طور کلی تیم ها باید بتوانند سرمایه گذار جذب کنند تا اطمینان را به وجود بیاورند که توانایی رشد و جذب کاربر را دارند.


سرمایه گذاری در پایان برنامه چگونه انجام می شود؟
در پایان s ماه، در رویداد روز ارائه (Demo Day)، شما شانس آن را دارید که استارتاپ خود را در مقابل شبکه سرمایه‌گذاران منتخب مشك، ارائه کنید. با بودن درمشك و شرکت کردن در جلسات شبکه سازی و آموزشی، این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا آماده ارتباط برقرار کردن با این سرمایه گذاران و خانه كارافرينان ايران باشید. مشك  تیم ها را در فرایند مذاکرات برای جذب سرمایه و عقد قراردادهای لازم همراهی می نماید.

سایر
در هر سال بروی چند  استارتاپ سرمایه‌گذاری می‌کنید؟
 ما در هر چرخه برویg استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده که هر سال شامل 2 دوره است، بنابراین در کل ما در هر سال بروی s استارتاپ سرمایه گذاری می‌کنیم.

آیا استارتاپ‌ها نیاز به پلن کسب و کار دارند تا وارد مشك شوند؟
نه! از انجايكه مشك نمايندگي خانه كارافرينان ايران را در تهران دارد و خانه كارافرينان مجوز مشاوره وخدمات كارافريني دارد از نظر تهيه پلن كسب و كار محدوديتي ندارد
هدف مشك، کمک به استارتاپ شما برای شکل دادن به تجارت شما و یافتن بازار هدف مناسب است لذا قبل از طی این مسیر داشتن طرح و کسب و کار ضروری نیست، بنابراین حتی اگر استارتاپ شما مشتری و درآمد دارد احتمال تغییر در آن وجود دارد. در این مرحله فقط لازم است همه سوالات فرم موجود در سایت را پرکنید 

 در کجا مستقر شده است؟
مشك در قلب تهران، (خيابان جردن) واقع شده است، هر چند که ما در آینده ای نزدیک شعبات دیگر خود را تاسیس می‌کنیم.

پیش شتابدهی به چه معناست؟
این بازه یک بازه 2 ماهه است که تیم‌ها قابلیت‌های خود را به نمایش می‌گذارند. در پایان 2 ماه فقط 10 تیم وارد شتابدهی مشك شده تا سرمایه و خدمات اضافه تر را دریافت نمایند.

من یک ایده عالی دارم، ولی نمی‌توانم هم  تیمی خود را پیدا کنم، آیا شما می توانید کمک کنید؟
از انجايكه مشك ارتباط تنگاتنگ با خانه كارافرينان ايران دارد. شما مي توانيد در رویدادهایی در برنامه كاري خانه است ،  شرکت کنید. هر چند که در رویدادهای عمومی مشك نیز می‌توانید شرکت کنید و افرادی که شبیه شما فکر می‌کنند را پیدا کنید.

شما چگونه مرا حمایت می‌کنید؟
به غیر از سرمایه اولیه، ما شما را از طريق، دسترسی دادن به مربیان برجسته، آموزش، فرصت‌های شبکه سازی و دستری داشتن به خدمات و سرویس های مورد نیاز حمایت می‌کنیم. اطلاعات بیشتر از نزديك بيشتر توضيح خواهيم داد

هم اکنون در یک شرکت کار می کنم، آیا می‌توانم در مشك وارد شوم؟
در زمان پیش شتابدهی، حضور تمام وقت در برنامه اجباری نیست. اگر چه تجربه به ما ثابت کرده تیم های متمرکز نتایج بیشتری بدست می آورند و در نتیجه امکان ورودشان به دوره شتابدهی بیشتر است. در صورت پذیرفته شدن و ورود به فاز شتابدهی شما باید به صورت تمام وقت بروی محصولتان تمرکز کنید. دلیل اینکه ما به شما این سرمایه اولیه را می دهیم هم همین است. برای آن که مطمئن شویم که این مبلغ، شما را از لحاظ هزینه‌های زندگی تامین می‌کند و کاملا می‌توانید بروی استارتاپ خود تمرکز کنید.

روز ارائه (Demo Day) چیست؟
روز ارائه روزی است که شما استارتاپ خود را در مقابل سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنید. در پایان x ماه، ما تمام سرمايه گذاران كه در صندوق سرمايه گذاري مشك عضوهستند و سرمایه گذار منتخب را دعوت کرده و شما فرصت این را دارید که استارتاپ خود را برای جذب سرمایه بیشتر معرفی کنید.

چگونه می‌توانم با شما در تماس باشم؟
شما می توانید از این صفحه با ما در تماس باشید. به ما ایمیل بزنید، تماس بگیرید یا به دفتر ما سر بزنید.
دوره بعد کی شروع می‌شود؟
دوره بعد، T شروع می‌شود.

آیا می‌توانم از شهرهای خارج تهران درخواست دهم؟
بله، شما می‌توانید. ما پیشنهاد می‌دهیم که در زمان پیش شتابدهی

، از فضای دفتری ما در تهران برای کار کردن استفاده کنید. ولی شما می توانید در این مدت انتقال خود را تهران را آغاز کنید ولی باید در کلیه برنامه های مشترک آموزشی و مربیگری حضور داشته باشید. زمانی که در دوره شتابدهی پذیرفته شدید، شرط تایید ورود، انتقال تیمتان به تهران است. بدین صورت ما بهتر می‌توانیم شما را حمایت کرده و شما را با افراد لازم وصل کنیم.

آیا حقوق مالکیت معنوی طرح حفظ می شود؟ تفاهم نامه عدم افشای حقیقت پر می شود
خود ایده به تنهایی ضمانت اجرایی ندارد. مشك به توانایی و تعهد و علاقه اعضای تیم برای اجرای ایده توجه می کند و آن را یک مزیت رقابتی برای پذیرش تیم ها در نظر می گیرد.
بنابراین تفاهم نامه عدم افشای حقیقت امضا نمی شود.

امکانات مشك برای استارتاپ ها چیست؟
1. دفتر مشك ( تا قبل از شتابدهي از محيط محل تحصيل دانشجو ، فضاي شخصي متخصصين،)
2. اینترنت پرسرعت به همراه دیتا سنتر 
3. حمایت مالی
4. کارگاه های آموزشی
5. مشاوره های مدیریتی( مدل درآمدی ، استراتژی های بازاریابی ، منابع انسانی ، مدل تجاری)
6. مشاوره های تجاری( حسابداری ، مالی ، حقوقی ، مالیاتی )

دی ان ان evoq